Jaarbericht Het Nutshuis
2008 heeft vooral in het teken gestaan van het op poten zetten van basisinfrastructuur. Publiciteit en communicatie in de vorm van flyers, posters, nieuwsbrief en website waren de eerste prioriteit en vervolgens stond de uitbreiding van het facilitair personeel op de lijst. Vanaf september 2008 heeft Het Nutshuis een eigen gezicht vormgegeven door Duel. Bovendien hebben we de uren van onze vaste licht- en geluidstechnicus uitgebreid en een avondcoördinator aangenomen om de toenemende openbare activiteiten te ondersteunen.
Het aantal openbare activiteiten per maand is in 2008 toegenomen van gemiddeld zes per maand naar gemiddeld negen per maand. Natuurlijk spelen de vaste evenementen van onze Nutshuis bewoners daarin een constante rol met bijvoorbeeld het jaarlijkse Wereldreis door eigen stad van Bureau Discriminatie Zaken, het maandelijkse Alzheimer Cafe van het Centraal Informatiepunt Ouderen, het Haags Emancipatie Netwerk van Importante en Ruijs in de Kluis van de Stichting Ruijs.
Sinds september 2007 bestaat ongeveer een derde van de maand agenda uit openbare activiteiten georganiseerd door Het Nutshuis zelf (al of niet in samenwerking met externe organisaties). In 2008 zijn er een aantal samenwerkingen bestendigd. Studenten van de compositie afdeling van Het Koninklijk Conservatorium bezetten om de maand gedurende 5 dagen het gebouw om dan op de eerste maandag van de maand een experiment uit te voeren. Elke november vind er een tentoonstelling plaats ven studenten van de fotografie afdeling van de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten. De tentoonstelling is onderdeel van een stageopdracht die Het Nutshuis aan de eindexamenstudenten geeft.
Vanaf September 2008 heeft het Nivon voor hun debatten een vaste plek gevonden in Het Nutshuis, zo ook Both Ends. En VillaNuts is natuurlijk ook nog steeds een vaste gast, hun activiteiten zijn zelfs uitgebreid met één keer in het jaar een tentoonstelling met werk van jonge Haagse kunstenaars.
In 2008 is er ook ruimte geweest voor een aantal uitprobeersels die in 2009 een gevolg hebben gekregen. Zo'n uitprobeersel is bijvoorbeeld het Hoogbouwdebat in samenwerking met Den Haag Centraal en een tentoonstelling over de Praagse lente met het Tsjechisch Centrum.
Het aantal besloten activiteiten (zoals vergaderingen, bijeenkomsten en feesten) is toegenomen met vijftig naar 994 in 2008. Dit betekent ongeveer 83 per maand. De situatie is nu zo dat we zoveel aanvragen krijgen dat we organisatoren van besloten activiteiten wekelijks moeten teleurstellen.
In 2009 zal Het Nutshuis zich vooral gaan concentreren op het herkenbaar maken van de naam van Het Nutshuis bij de bewoners van Den Haag. Er zal ook meer nadruk komen te liggen op direct marketing om het aantal bezoekers te vergroten. Het Nutshuis zal ook proberen meer aansluiting te zoeken met kleine en middelgrote evenementen in de stad om de uitstraling van Het Nutshuis scherper te profileren. Bovendien kijken wij met zeer veel enthousiasme uit naar de komst van onze tuin achter het gebouw, die we zeker zullen gaan gebruiken voor allerlei openbare evenementen.






